Wakacje nad polskim morzem

plaża

Wynajmując noclegi w Rewalu niekoniecznie musimy być zdani tylko na plażowanie. Możemy korzystać z czynnego wypoczynku, a możliwości, gdy się wynajmuje pokoje w Rewalu jest wiele. Żeby odbyć przejażdżkę rowerową w okolicach Rewala, wcale nie trzeba być w znakomitej formie. Szlaki rowerowe są łatwe, nie wymagają ani szczególnych umiejętności, ani wielkiego wysiłku. Jednym z nich jest Letniskowy Szlak Pobierowa. Przebiega w granicach wsi Pobierowo, jest oznaczony kolorem niebieskim, a jego długość wynosi 5,5 km. Zachodni Szlak Łącznikowy przebiega między Pobierowem a Pustkowem. Oznaczony jest kolorem czarnym, a jego długość sięga 3,3 km. W Pustkowie można kontynuować rowerową wycieczkę, kierując się wskazaniami szlaku Śladami Zabytków Architektury.

Z Pustkowa wiedzie on do Trzęsacza, a potem przez tereny zwane Chłopskimi Łąkami, Dreżewo przywodzi z powrotem do Pustkowa. Jest oznaczony kolorem czerwonym, a jego długość wynosi 8,9 km. Do Trzęsacza można także dojechać na rowerze z Rewala, kierując się szlakiem Rewalska Kraina Słońca, którego fragment prowadzi koroną klifu. Szlak ten ma charakter pętlowy, a jego długość sięga 10 km. Zaledwie 2 km długości ma szlak Śladami Historii Niechorza, prowadzący z Niechorza do Pogorzelicy usytuowanej 10 km na północny wschód od Rewala. Jest on oznaczony kolorem niebieskim. Z Niechorza do Pogorzelicy można także popedałować szlakiem Śladami Rybołówstwa Morskiego.

Jest on oznaczony kolorem czerwonym a jego długość wynosi 4,2 km. Zasadniczo przez las prowadzi szlak zwany Leśnym Duktem, mający długość 6,6 km. Zaczyna się on i kończy w Pogorzelicy. Te wszystkie informacje o szlakach rowerowych można znaleźć w Internecie. Wystarczy zapakować rower, zarezerwować pokoje w Rewalu i ruszać w trasę. Noclegi w Rewalu  dają możliwość zwiedzenia tej pięknej części środkowego wybrzeża. Oczywiście  możemy je zwiedzać, wynajmując pokoje w innej miejscowości, ale Rewal na takie wypady rowerowe jest najlepiej usytuowany, dlatego nie ma co szukać innych miejsc do spania, te noclegi w Rewalu rozwiązują wiele spraw.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *