Gdzie pojechać na wakacje?

plaża

Kiedy jedziemy do jakiejś miejscowości na wczasy, warto wcześniej czegoś się o niej dowiedzieć, by potem łatwiej było szukać ciekawych zabytków z przeszłości. Gdy miejscem naszego wypoczynku ma być Rewal, miejscowość na środkowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego i kiedy postanowiliśmy zarezerwować pokoje w Rewalu, można przeczytać w Internecie, że  dopiero gdy w 1830 r. założono tu kąpielisko, a sześćdziesiąt sześć lat później została doprowadzona kolej wąskotorowa. Rewal położony na Wybrzeżu Trzebiatowskim, zaczął się wyraźnie zmieniać. Jego niska, jednorodzinna zabudowa, czysta, morska woda i przyjemny klimat, w którym charakterystyczna jest częsta, wiejąca od morza lub lądu bryza stały się szeroko znane i często odwiedzane przez turystów.

Obok niskiej zabudowy zaczęła pojawiać się większa architektura o turystycznym przeznaczeniu. Dlatego tak łatwo znaleźć noclegi w Rewalu. Włodarze miejscowości zadbali o wystawienie szeregu obiektów sportowych i zorganizowali letnikom możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu. Dziś Rewal stanowi turystyczne, administracyjne, kulturalne i oświatowe centrum gminy, w obrębie której znajduje się oprócz niego sześć wsi: Niechorze, Pobierowo, Pogorzelica, Pustkowo, Śliwin i Trzęsacz, przy czym wszystkie one, oprócz Świlina, położone są bezpośrednio nad morzem.

Miejscowość uważana jest za jedną z najładniejszych miejscowości nadbałtyckich. Co ważne, jej atrakcyjność nie wyczerpuje się tylko latem, kiedy bawią tu tysiące gości. Warto odwiedzić ją także jesienią i zimą, kiedy robi się w niej bardziej kameralnie, a  na morzu szaleje sztorm. Wszystko, co istnieje w Rewalu nastawione jest na turystykę i wypoczynek. Pięknie przygotowane plaże, mnóstwo pokoi w Rewalu ma wysoki standard, a i cena noclegów w Rewalu nie odstrasza wczasowiczów. Każdy z nich znajdzie pokoje w Rewalu na własną kieszeń. Miejscowość czyściutka, plaża zadbana, sprzątana codziennie, a prócz tego tyle atrakcji, to wszystko zachęcą do przyjazdu i  wynajmowania noclegów w Rewalu.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *